Červenec 2011

všechno skončilo :'(

15. července 2011 v 16:17 | Ely |  Harry Potter
Právě jsem přišla z Harryho Pottera a Relikvie smrti část 2.Film krásnej opravdu se jim povedl hezkej děj dobře vymyšlený krásný efekty,ale sklamalo mě to že ikdyž J.K.Rowlingová napíše další díl o Bradavicích jak zmínila nebude tam už postava Daniela Radcllifa.Jsem z toho smutná vím že je to jenom film a vy mě asi budete mít za blázna ale je to něco s čím sem vyrůstala sbírala jsem karty koukala pravidelně na díly atd... a najednou konec.Obzvlášť když na konci dali záběr na to jak jsou dospělí .... což samozřejmě bylo udělané přez počítač ale i tak.

Slib Porušen ♥

14. července 2011 v 15:35 | Ely |  Harry Potter
Matka Harryho Pottera J.K.Rowlingová porušila slib že relikvie smrti(Deathly Hallows) budou poslední slib.
Po vyjití závěrečné knihy o Harry Potterovi rozruch kolem dětského kouzelníka a jeho přátel poněkud utichl. Čtenáři dostali odpovědi na dvě hlavní otázky: Koho z postav autorka zabije a co bude dále. A teď se jim podle všecho stýská. "Tak by to asi zůstat nemělo pomyslela si paní Rowlingová a rozhodla se zažhnout zvědavost čtenářů," píše RBK daily.
Ještě v létě spisovatelka přísahala, že sedmá kniha potteriády bude poslední. Ovšem nyní se fakticky distancovala od vlastních slov a prohlásila, že přemýšlí o napsání osmého románu o Harrym a jeho přátelích. "Pokušení ponořit se znova do kouzelného světa je příliš silné," říká.
Obsah nové knihy je pochopitelně tajemstvím, ovšem Rowlingová naznačila, že Harry tentokrát nebude hlavní postavou. Pro mnohamilionovou armádu fanoušků to ale není zas tak podstatné: hlavní je, že historie Bradavic pokačuje.
Přípomeňme, že na jaře se potteromani z celého světa dozvěděli od Joanny Rowling, že plánuje napsat encyklopedii jejího kouzelnického světa. Tam by se měly dostat všechny materiály, které nebyly použity v sedmi knihách o Harry Potterovi, konkrétně hlavně podrobná historie Bradavic, minulost Hagrida, Brumbála a dalších postav. Sama Rowlingová se tehdy přiznala, že po skončení práce nad poslední knihou se cítí prázdnou, a proto nechce ani myslet o napsání pokračování.
Co se týká knihy Harry Potter a relikvie smrti, tak ta vyšla v atmosféře mimořádně přísného utajení. V noci na 13. října, kdy se v moskevských knihkupectvích začal dlouho očekávaný román prodávat, se u dveří vytvořily obrovské fronty potteromanů, z nichž mnozí přišli v kostýmech svých oblíbených hrdinů.
Zdálo by se, že vyjití závěrečné části epopeje postaví tečku za příběhem o Harry Potterovi. Ovšem Rowlingová se i poté snažila nacházet materiál pro nové senzace.MYslím že tim uspokojila mnoho fanoušků a milovníků.Sice to nebude už tolik ono ale přece co bysme chtěli myslím že by HP ztratil kouzlo kdyby je uváděli jako už dospělé bez Lorda Voldemorta v žánru Zoufalé Manželky.....

Rubrika s věnováním

14. července 2011 v 15:29 | Ely |  Harry Potter
Založila jsem rubriku pro Harryho pottera,protože tento filmový kouzelník si to zaslouží.Navíc jsem objevila pikantní článek o 8 dílu

áááá :D

14. července 2011 v 15:19 | Ely |  Typy pro zábavu
Tak a jdu ven už tu sedím asi od 10:30 ráno .... nevím co půjdu dělat ale ven jdu..... Mám neskutečnou chuť shlídnou nějakej díl harryho Pottera chybí mi jen fénixův řád a druhá část relikvie smrti .... ale musim jít ven musim se dokopat
Tak se tu mějte blaze ještě sem večer hodim nějakej článek

Design na přání

14. července 2011 v 11:46 | Ely |  Na přání
Pokud by někdo chtěl udělat design na Přání pravidla
žádosti jsou tady

Jóga

14. července 2011 v 11:21 | Ely |  Typy pro zábavu
nejstarší zmínky o józe pocházejí z barham.Cestou jógy je možné překonat nepravé ego.Toto falešné ego zastírá pohled na pravou podstatu bytí a činí nás nešťastnými, neboť se upínáme na dočasnou hmotnou existenci v podobě našeho hmotného těla a hmotného světa, které jsou zdroji utrpení.Je osm odvětví jógy:

Smutný příběh

13. července 2011 v 19:48 | Ely |  Příběhy
Byla jedna slepá dívka,která nesnášela svět i lidi kvůli tomu že nic neviděla.Nesnášela přírodu,nesnášela svojí mámu,nesnášela svojí rodinu.Měla takovou nemoc že aby se uzdravila a znova viděla musela by dostat vhodného dárce očí v jejím věku,který by měl zdravé oči a nebyl by už mrtvý.Dívka nesnášela nic a nikoho.Nesnášela i svého kluka,který dělal všechno s ní a ve všem jí pomáhal.Jednou jí ale doktoři zavolali do nemocnice a řekli jí radostnou zprávu,že se našel vhodný dárce očí.Dívka se poprví v životě usmála.Těšila se že uvidí celý svět a všechno.Když poprvé dívka otevřela oči a uviděla svého kluka úsměv ji ztuhnul na tváři.Její kluk byl totiž také slepí.Chlapec ji s radostí požádal o ruku,dívka mu řekla že se musí rozmyslet.Příští den kluka odmítla,že nechce žít se slepým člověkem ikdyž jí ve všem pomáhal a všechno za ní udělal.Kluk odešel smutný odmů.Další den se dívka dozvěděla,že si chlapec podřezal žíly a že se u něj našel dopis na rozloučenou.

Ralph Fiennes aneb Lord Woldemort

13. července 2011 v 19:23 | Ely |  Celebrity
Narozen: 22.12.1962 (Tak nějak si řikám že nám to obyvatelstvo Bradavic a okolních měst stárne )

životopis:Ralph Finnes
Většinou hrál hrdinu a nebo romantického zachránce,po roce 2000 si zahrál ve velmi oblíbené sérii Harryho Pottera největšího zloducha co tam mohl vůbec hrát.Neznám nikoho kdo by nevěděl kdo je Harry Potter Sama jsem do něj uplně zažraná netrpělivě čekám až budou v kinech hrát 2.část relikvie smrti dnes je půlnoční premiéra.
Teď jsem koukala na volné vstupenky na rezervaci harryho Pottera relikvie smrti část druhá dávají ho asi ve 4 kinech a dv z nich jsou totálně zarezervované tenkdo tam přide na blint to nebude mít lehký.Stejně je škoda že ještě nepokračujou .....Je nejstarším z šesti dětí spisovatelky a malířky (užívala umělecký pseudonym Jennifer Lashová) a bývalého farmáře a posléze fotografa Marka Fiennese. Od dětství projevoval výtvarné vlohy. Po několika měsících studia výtvarného umění v Chelsea College of Art and Design ho však začalo přitahovat herectví. Absolvoval Royal Academy of Dramatic Art (RADA; 1983-85) v Londýně a hned nastoupil angažmá v souboru Regents Park Theatre.

O dva roky později se stal členem National Theatre. Během následujícího angažmá v souboru Royal Shakespeare Company (1988-90) vytvořil na jevišti velké shakespearovské postavy: Jindřicha VI. v Králi Jindřichu VI., Troila v Troilus a Kressida, Romea v Romeovi a Julii, Edgara v Králi Learovi a Klaudia v Mnoho povyku pro nic. Širšímu publiku ho představil režisér Christopher Menaul, který mu svěřil nejprve epizodní úlohu snoubence jedné z obětí masového vraha v TV snímku Hlavní podezřelý, ale v následujícím roce ho obsadil do titulní role legendárního důstojníka britské tajné služby, orientalisty a dobrodruha Thomase Edwarda Lawrence ve filmu Nebezpečný muž: Lawrence po Arábii.

Typ rozervaného romantického hrdiny si vyzkoušel v postavě démonického nalezence Heathcliffa ve film. přepisu slavného románu Emily Brontëové Bouřlivé výšiny (r. P. Kosminsky). Stejně přesvědčivě se zhostil úlohy velitele koncentračního tábora Amona Goetha, za jehož ztvárnění v historickém dramatu Schindlerův seznam získal mj. Cenu newyorských film. kritiků 1993, cenu Národního sdružení film. kritiků 1993, cenu BAFTA 1993, nominaci na Oscara 1993 a na Zlatý glóbus 1993.

Také další film, psychologické drama Otázky a odpovědi (r. R. Redford), v němž vytvořil klíčovou roli elegantního a protřelého univerzitního profesora Marka Van Dorena, který se propůjčil k machinacím kolem znalostní TV soutěže, vycházel ze skutečnosti, tentokrát z konce 50. let. Rozporuplnými rysy se vyznačuje také postava maďarského hraběte Almásyho, jehož osudový vztah k vdané ženě (Kristin Scott Thomasová) pro něho končí válečnou zradou a smrtelnou havárií, v milostném dramatu podle románu Michaela Ondaatjeho Anglický pacient (r. A. Minghella).

Opět se musel spokojit pouze s nominací na Oscara 1996 a na Zlatý glóbus 1996. Laureátem Evropské film. ceny 1999 se stal díky trojroli příslušníků maďarské židovské rodiny (Ignatz Sonnenschein, Adam a Ivan Sorsovi) v rodinné kronice Sluneční jas (r. I. Szabó). Ačkoliv se během krátké doby prosadil jako film. hvězda, zůstává i nadále věrný divadlu; za roli dánského kralevice v broadwayské inscenaci Shakespearova Hamleta obdržel cenu Tony.

V červnu 2000 se představil na jevišti londýnského Almeida Theatre v titulních rolích Shakespearových historických dramat Richard II. a Koriolanus.

V roce 2002 se objevil v jedné z hlavních roli kriminálního snímku Červený drak (režie Brett Ratner) a roku 2005 si zahrál ve filmové adaptaci románu John Le Carré Nepohodlný, jehož režie se ujal Fernando Mereilles. Jeho dalším projektem je snímek Merchanta Ivoryho The White Countess (2005). Ve stejném roce také propůjčil hlas postavě Victora Quartermainea v plastelínovém dobrodružství Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka. Ralph Fiennes hraje filmové ztvárnění jedné z nejděsivějších záporných postav literatury, Lorda Voldemorta ve čtvrtém pokračování serie o Harrym Potterovi s nazvem Harry Potter a ohnivý pohár (2005).

Zahrál si také v jedné z vedlejších rolí snímku Chromophobia od režisérky Marthy Fiennes. V prosinci 2002 se objevil na programu divadla Royal National Theatre v nové hře dramatika Christophera Hamptona The Talking Cure, ve které si pod režijním vedením Howarda Daviese zahrál Carla Junga. V roce 2003 se objevil v RSC v titulní roli Ibsenova dramatu Brand a v roce 2005 hrál Marka Anthonyho ve hře Julius Caesar od Deborah Warner.

Přes deset let žil Ralph Fiennes s herečkou Alexou Kingstonovou, svou někdejší spolužačkou z Akademie, než se s ní 1993 oženil.

Duchové

13. července 2011 v 18:03 | Ely |  Téma týdne
Duchové jsou jevy lidí kteří už jsou po smrti.Většinou se zjevují jako stíny. ve starých dobách se strašilo ''bubákama'' a i v dnešní době aby děti nezlobili.Později se začali duchové i objevovat samozdřejmě že se objevovali i dříve,ale nejsou záznamy lídí kteří by je vídávali většina lidí byla nevzdělaných.Potom se začali vytvářet náboženství např.:Budhismus,Katolictví,Křesťanství,.....
Nejznámější náboženství je asi křesťanství za doby Jana Husa toho lidé využívali prodávali se tzv. odpustky kdo si ho koupil smazali se mu všechny hříchy.Konali se také křížové výpravy kde se roznášela víra v křesťanství.Ale zpátky k duchům.Duchové jsou všude kolem nás někdy je i vidíme či slyšíme nikdy si však většina z nás nechce připustit že to je ten ''zvuk'' od ducha vždycky si proto vytvoříte nějaké logické vysvětlení mnozí vědci tomu také nikdy nechtějí věřit a potom už si vymýšlejí různé ? -->blbosti<-- ? znám příběh jedné holky utrpěla vážnou auto nehodu a byla v komatu viděla tzv. tunel který vídí hodně lidí když prožijí klinyckou smrt.Začala prosit boha aby jí vrátil zpátky asi po minutě se objevila nad postelí a viděla sama sebe jak jí oživují procházela se prý dokonce po nemocnici a koukala na lidi.Viděla její rodinu jak sedí v jídelně a povídá si.Když se uzdravila řikala to doktorům a ty jí řeklii že se mohla vidět protože jakoby koukala ale potom sví mamce převiprávěla ten rozhovor a všichni z toho byly v šoku.. Jak to?! proměnila se v ducha? Nic méně duchové se nacházejí ve starých domech nemusíme je vidět nemusíme je slyšet někdy je jen stačí cítit.Něco zvláštního se stalo i mé babičce.Byla u strejdy v domě který je už nejméně 120 let starý ale po různých úpravách samozřejmě.Byla tam sama s mojí tetou.Teta řikala že už si jde lehnout a babička že bude koukat ještě na televizy.Asi po hodině slyší jakoby někdo šel žabkama po jejich dřevěné podlaze babička si toho moc nevšímala myslela si že je to teta a koukala dál když už jí to ale bylo podezřelí zavolala na ní Máńo??!! a nic ..... potom bouchli dveře od pokoje a babička šla prozkoumat barák nikde nic nebylo a teta už spala.Druhý den to řikala strejdovi když přijel a on jí řekl že je přišel nacštívit jejich táta,protože on vždycky chodil v žabkách.Nějací lidé věří že se dají duchové vyvolat.To jeden muj strejda je umí vyvolávat dokonce umí hýbat věcma.Nikdy ovšem nevyvoláte toho ducha kterého zrovna chcete maximálně se vám ozve ten kdo je ve vaší blízkosti.Já osobně na duchy věřím pár příhod už se mi stalo .......

NEW

9. července 2011 v 14:42 | Ely |  BlackWhite
Takže jelikoš jsme se se Šárkou rozhádali a mluvit spolu budem až za 20 let na školním sraze tak jsem si to vzala do rukou já.Šárka sem evidentně nechodí takže by byla škoda to tu nechat jenom tak ... navíc s tak krásnym jménem
BLACK-WHITE svůj blog už nechci ...... tak kdyby měl někdo zájem piště do komentíků ale pochybuji
No prostě to tu bude noví a lepší těšte se .... :)